8 juni 2016 om 13:28
< 1 min lezen

Vaker psychische klachten bij kinderen die regelmatig verhuizen

Een verhuizing kan grote invloed hebben op de geestelijke gesteldheid van kinderen, zo blijkt uit onderzoek van de universiteit van Manchester. Wie in zijn kinder- of tienerjaren vaak verhuist, kan daar op latere leeftijd psychische klachten aan overhouden. Volgens de Britse onderzoekers liggen zelfmoordpogingen, gewelddadige criminaliteit en drugsgebruik op de loer. Dit meldt Nu.nl. 

Onderzoekers van de universiteit van Manchester gebruikten data uit Denemarken dat is vergaard tussen 1971 en 1997. In totaal is data van 1,4 miljoen Denen geregistreerd waarbij zij vanaf de geboorte tot het 15e levensjaar werden gevolgd. Uit de analyse van deze data bleek dat vaak verhuizen negatieve gevolgen kan hebben voor een kind. Er zijn drie categorieën gemaakt om de klachten in kaart te brengen. Zo is er zelfgericht geweld zoals zelfmoordpogingen, psychische ziekten en drugsgebruik en vroegtijdig overlijden door een natuurlijke of onnatuurlijke dood.

Van de kinderen wiens data is gebruikt voor het onderzoek, verhuisde 37 procent ten minste één keer buiten de grenzen van de gemeente. Jonge kinderen verhuisden gemiddeld het vaakst. Tieners ondervonden de meeste nadelige gevolgen van een verhuizing.

Hoofdonderzoeker Roger T. Webb hoop dat sociale diensten, scholen en andere openbare instellingen waakzamer worden voor de gevolgen van meerdere verhuizingen op jonge leeftijd. Dit geldt zowel voor welgestelde als achtergestelde gezinnen. Vooralsnog is het alleen mogelijk om de gegevens van Deense inwoners te analyseren voor dit onderzoek. Andere landen hebben geen accurate gegevens om de conclusies mee te vergelijken.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • GGZ

    Informateur en formerende partijen opgeroepen tot behoud niet-gecontracteerde ggz

    Vandaag om 13:38
    • GGZ

    Man die 11-jarig meisje doodstak in Nieuwegein was naar eigen zeggen psychotisch

    Vandaag om 13:03

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht