8 januari 2016 om 17:17
< 1 min lezen

‘Veel gif in bontkragen kinderjassen’

HILVERSUM (ANP) – In de bontkragen van sommige kinderjassen zitten grote hoeveelheden giftige stoffen. Het gaat om het kankerverwekkende formaldehyde en hormoonverstorende ethoxylaten. Tv-programma Kassa en dierenbeschermingsorganisatie Bont voor Dieren lieten een Duits bureau onderzoek naar de bontkraagjes doen.

Zes kinderjasjes van bekende merken als Canada Goose, Versano, Woolrich, Nickelson en Airforce werden nader gecontroleerd. Het bont van die jassen komt van wasbeerhonden en coyotes. Formaldehyde en ethoxylaten worden gebruikt om bont chemisch te reinigen, conserveren en verven.

Bont voor Dieren zegt dat de resultaten er niet om liegen en dat het opnieuw laat zien dat het productieproces van bont ernstige gevaren voor de volksgezondheid met zich meebrengt. De uitzending van Kassa is zaterdagavond.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Kortere wachttijden bij Yes We Can Clinics door uitbreiding aantal plekken

    Gisteren om 11:39
    • Jeugdzorg

    Administratiedruk in de jeugdzorg het hoogst

    Gisteren om 08:36