30 juli 2025 om 13:28
< 1 min lezen

Verzoek om zedenslachtoffers nogmaals te verhoren afgewezen

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Van de rechtbank hoeven de veertien meisjes tussen 4 en 6 jaar oud niet nogmaals over hun seksueel misbruik in een Gelders zwembad te vertellen. Dat is namelijk niet in het belang van de kinderen. Aanleiding is het verzoek van de advocaat van 20-jarige verdachte om de jonge kinderen nog eens te verhoren. Reden hiervoor is onbekend. Dit meldt NOS.

De zaak draait om een 20-jarige die als stagiair hulp bood tijdens zwemlessen. Politie hield hem eind 2024 aan omdat hij er elf meisjes zou hebben aangerand en verkracht. In drie andere zaken staat hij ook terecht voor aanranding. Ook zou hij ontucht hebben gepleegd met een 6-jarig meisje uit Hengelo en kinderporno in zijn bezit hebben gehad.

Kindvriendelijk verhoor

Orthopedagoog en klinisch psycholoog Aafke Scharloo zegt dat het eerste politieverhoor heel kindvriendelijk is geweest en dat agenten op de juiste manier hebben doorgevraagd. Er zijn opnames van gemaakt bij dertien kinderen. Als ouders er geen bezwaar tegen hebben, mag er van het kind waarvan geen verhooropnames zijn gemaakt nogmaals een opgenomen verhoor gedaan worden.

Relevante artikelen

Alles van jeugdzorg
    • Jeugdzorg

    Jeugdforce in Hoenderloo voldoet niet aan normen voor goede jeugdhulp

    Vandaag om 11:44
    • Jeugdzorg

    Gerookte haringfilet van AH teruggeroepen vanwege listeriabacterie

    Gisteren om 10:40

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland