Voormalig JeugdzorgPlus-locatie straks opnieuw in gebruik als jeugdgevangenis
JeugdzorgPlus-locatie Harreveld is over zo’n twee jaar opnieuw een Justitiële Jeugdinrichting (JJI). Dit heeft het ministerie van Justitie en Veiligheid besloten. Hiermee komen straks zeventig extra plaatsen beschikbaar voor jongeren die strafrechtelijk zijn bestraft. Wel gaat hem om gefaseerde capaciteit, afhankelijk van de voortgang van de verbouwing en de werving van nieuwe medewerkers. Dit meldt Rijksoverheid.
Volgens demissionair minister David van Weel van Justitie en Veiligheid kan de nieuwe locatie het tekort aan JJI-plekken grotendeels oplossen. Sommige jongvolwassenen zitten vanwege de tekorten nu in reguliere gevangenissen, maar kunnen straks worden overgeplaatst naar jeugddetentie.
Topklinische jeugdhulp
De oud-JeugdzorgPlus-locatie diende eerder ook al als jeugdgevangenis en is daarom uitermate geschikt om daar opnieuw voor ingericht te worden. Er zijn ook al onderwijsvoorzieningen aanwezig op het terrein. Personeel dat in Harreveld werkte, kan mogelijk ook de overstap naar de JJI maken. Misschien is een deel van het terrein straks ook geschikt als topklinische behandelvoorziening voor strafrechtelijke jeugdhulp, maar dat moet nog uit een lopende verkenning blijken.