15 juli 2013 om 15:37
< 1 min lezen

Aantal geboorten verder omlaag

Het aantal geboorten is in het laatste jaar opnieuw gedaald. Met 172 duizend geboorten in de periode van juni 2012 tot en met mei van dit jaar is dit cijfer bijna net zo laag als in de eerste helft van de jaren tachtig. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor Statistiek (CBS).

De afname van het aantal geboorten is al drie jaar aan de gang en lijkt samen te hangen met de economische crisis waarin Nederland verkeert. Met name jonge vrouwen van begin twintig en rond de dertig blijken het krijgen van kinderen uit te stellen. Bij vrouwen achter in de dertig is het aantal bevallingen ongeveer gelijk gebleven.

In bijna alle landen van de Europese Unie wordt het gemiddeld aantal kinderen per gezin lager. In Nederland daalde dit aantal van 1,79 naar 1,76 kinderen per gezin.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    OM eist in hoger beroep 8 jaar cel voor gastouder bij wie baby Anna overleed

    Gisteren om 16:17
    • Kraamzorg

    20-jarige vader uit Venlo aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij dood babyzoon

    Gisteren om 08:43

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht