29 januari 2013 om 11:19
< 1 min lezen

Academie Verloskunde start cursus ‘stagewerkbegeleiding voor gevorderden’

AMSTERDAM – De helft van de opleiding tot verloskundige bestaat uit stages. Deze zijn minstens zo belangrijk als het binnenschoolse gedeelte. Daarom is het cruciaal dat studenten op de juiste manier worden begeleid.

In maart start de Academie Verloskunde op haar locatie in Amsterdam speciaal voor stagebegeleiders met enige jaren praktijkervaring in het begeleiden van studenten de cursus ‘stagewerkbegeleiding voor gevorderden’. Door deze training bij te wonen, kunnen de kennis en vaardigheden verder worden verdiept en verbreed.

Tijdens de vier dagen durende cursus, die is uitgespreid over enkele maanden, worden de verschillende rollen van de stagebegeleider belicht, de rol van coach, begeleider, evaluator en beoordelaar. Tevens wordt er aandacht besteed aan de voorwaarden die nodig zijn om een student op de stageplaats te begeleiden.

© Nationale Zorggids / Martijn Keitz

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Volle ziekenhuizen zetten druk op bevallingen rond feestdagen

    Gisteren om 10:32
    • Kraamzorg

    In deze verloskundepraktijk gebruiken ze straks lachgas tegen pijn tijdens spiraalplaatsing

    17 december 2025 om 09:47

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg