15 februari 2021 om 08:58
< 1 min lezen

Adempauze voor gedupeerde ouders toeslagenaffaire

Ouders die in de problemen zijn gekomen door wat er mis is gegaan met de kinderopvangtoeslag en kampen met schulden, krijgen een adempauze waarin schuldeisers geen oude schulden bij ze kunnen innen. Donderdag is hiervoor een amendement aangenomen in de Tweede Kamer. Dit meldt Rijksoverheid. 

De Tweede Kamer heeft op donderdag 11 februari een amendement aangenomen dat was ingediend door Kamerleden Helma Lodders van de VVD en Steven van Weyenberg van D66. Daarin staat dat er een afkoelingsperiode komt, een zogeheten tijdelijk moratorium. Dat wordt opgenomen in de wet.

Daardoor komt er rust en ruimte voor de afwikkeling van schulden in het belang van de gedupeerde ouders en hun schuldeisers. Deze afkoelingsperiode is voor bij de Belastingdienst/Toeslagen bekende ouders per 12 februari ingegaan.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Jeugdzorg

    Gesloten jeugdzorginstelling Schakenbosch snapt verscherpt toezicht IGJ niet

    Vandaag om 12:42
    • Jeugdzorg

    Inspectie slaat alarm: zeven JeugdzorgPlus-locaties onder verscherpt toezicht

    Gisteren om 07:57