3 november 2025 om 11:28
< 1 min lezen

Bo Geboortezorg roept op tot landelijke gratis kraamzorg

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Brancheorganisatie Bo Geboortezorg pleit voor volledige afschaffing van de eigen bijdrage voor kraamzorg. Doordat nieuwe gezinnen nu zelf gedeeltelijk de portemonnee moeten trekken voor kraamzorg, waardoor niet iedereen er gebruik van kan maken. Dit meldt RTL.

De eigen bijdrage voor kraamzorg staat nu op 5,40 euro per uur. En omdat het minimale aantal kraamzorguren op 24 uur staat, betalen gezinnen zeker 130 euro voor hun kraamweek. Een deel van de kosten kán door een zorgverzekeraar worden vergoed, mits hiervoor een aanvullende zorgverzekering is afgesloten.

Hogere zorgkosten zonder kraamzorg

In de kraamzorg is de eigen bijdrage ooit in het leven geroepen, om de zorg betaalbaar te houden. Maar wie de eigen bijdrage niet kan betalen en dus geen gebruikmaakt van kraamzorg, maakt in het eerste levensjaar van hun baby meer zorgkosten. “Kraamzorg is preventief. Het gaat om instructies en voorlichting en om te zorgen dat de hechting tussen moeder en kind goed verloopt.”

Er loopt momenteel een proef met gratis kraamzorg in Amsterdam-Zuidoost, waarbij de gemeente opdraait voor de kosten. De proef loopt nog tot eind 2028.

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Risico’s voor moeders en pasgeboren baby’s door tekort aan kraamverzorgenden

    12 december 2025 om 10:57
    • Kraamzorg

    Wederom 3 jaar cel geëist tegen 28-jarige vader die zijn jonge baby ernstig mishandelde

    12 december 2025 om 08:16

Aankomende evenementen

13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant
21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant