13 januari 2015 om 14:15
< 1 min lezen

Daan en Sophie lossen Sem en Tess af

(Novum) – Daan en Sophie hebben in 2014 hun koppositie van populairste kindernamen heroverd. Zij lossen Sem en Tess af, die in 2013 nog de namenlijst van de Sociale Verzekeringsbank (SVB) aanvoerden.

Vorig jaar kregen 836 meisjes de naam Sophie. Onder pasgeboren jongens noteerde de afdeling burgerzaken 751 keer de naam Daan.

Bij de meisjesnamen duikelde Tess van de koppositie in 2013 naar plaats vijf. De top drie bestaat uit het vertrouwde drietal Sophie, Emma en Julia, een trio dat sinds 2008 de ranglijst domineert. Onder jongens duikelde Sem eveneens naar de vijfde positie. Daan krijgt aan kop gezelschap van Bram en Milan.

De SVB publiceert elk jaar een overzicht van namen die ouders hun kinderen hebben gegeven. In 2014 werden circa 174 duizend kinderen geboren. De circa 89 duizend jongens kregen samen 11.657 unieke namen. Voor de bijna 85 duizend meisjes was de keuze met 13.402 verschillende namen nog groter.

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Borstvoeding geven beschermt moeder tegen angsten en depressies

    Vandaag om 09:29
    • Kraamzorg

    Gerookte zalmwrap verkocht in Boon en Hema bevat mogelijk listeria

    Gisteren om 08:32

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht