21 oktober 2020 om 16:38
< 1 min lezen

De helft minder tienermoeders in tien jaar tijd

Het aantal meisjes van 19 jaar of jonger met een kind is in tien jaar tijd flink teruggelopen. In 2010 waren er nog ruim drieduizend tienermoeders en op 1 januari 2020 waren dat er 1.643. Kenniscentrum Rutgers denkt dat seksuele voorlichting en goed beschikbare anticonceptie een belangrijke rol hebben gespeeld bij de daling. Dit meldt NOS. 

In Noord-Brabant liep het aantal tienermoeders het meest terug. Vorig jaar nam het aantal daar met 18 procent af. In Zeeland veranderde er niets en in Flevoland zijn de meeste meisjes met kind te vinden. Drenthe, Zeeland en Zuid-Holland hebben ook relatief veel tienermoeders.

Trouwleeftijd

De leeftijd waarop meisjes trouwen, blijkt op regionaal niveau een rol te spelen. Meisjes die jong trouwen, hebben ook eerder een kind. In Flevoland is dat bijvoorbeeld duidelijk te zien: daar trouwen relatief veel jonge mensen die zo voor hun twintigste ouders zijn.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Kraamzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht