10 oktober 2013 om 16:24
< 1 min lezen

Deventer Ziekenhuis oefent spoedzorg

In sommige situaties is het noodzakelijk dat zorgverleners snel en onder druk samenwerken, bijvoorbeeld tijdens een spoedbevalling of een groot verkeersongeluk. In het Deventer Ziekenhuis is een speciaal trainingscentrum ingericht waar dergelijke noodsituaties worden geoefend. Dat meldt de Stentor.

In het trainingscentrum wordt geoefend met een levensechte pop, die op afstand bestuurbaar is. De pop heeft een polsslag, maakt geluid en reageert lichamelijk zoals een patiënt dat in een acute situatie ook doet.

Het trainingscentrum werd vorige maand ingewijd door gynaecologen, kinderartsen, verloskundigen en kraamverzorgers, die oefenden voor een spoedbevalling. Deze week trainden medewerkers van de spoedeisende hulp samen met traumachirurgen en ander medisch personeel op de situatie na een ernstig verkeersongeval.

In een spoedsituatie is een goede samenwerking essentieel. Van de oefeningen wordt videomateriaal gemaakt, dat gebruikt wordt voor evaluatie en het toepassen van verbeteringen.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Slechts 10 dagen onvoorwaardelijke cel voor Groninger die baby zwaar mishandelde

    24 december 2025 om 16:18
    • Kraamzorg

    Wat kost een ziekenhuisbevalling in 2026?

    24 december 2025 om 15:56

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht