4 augustus 2014 om 18:25
< 1 min lezen

EenVandaag meldt misstanden bij spermabanken

Spermabanken hebben zich tot 2004 schuldig gemaakt aan onzorgvuldigheden bij anonieme donaties. Dat stelt Hans van Hooff van FIOM in de uitzending van het programma EenVandaag vanavond, zo meldt de NOS.

De organisatie FIOM is gespecialiseerd in ongewenste zwangerschap en afstammingsvragen. Volgens FIOM-projectleider Hans van Hooff hebben spermabanken aan veel donorkinderen valse persoonsgegevens verstrekt over de donor. Ook werd ten onrechte aan vrouwen beloofd dat ze meerdere kinderen van dezelfde donor zouden kunnen krijgen. Van Hooff onderzoekt momenteel 110 donorbroers en -zussen. Zij willen weten of ze daadwerkelijk zijn verwekt met het zaad van dezelfde donor. In bijna driekwart van de tot nu toe onderzochte gevallen blijkt dit niet zo te zijn.

Daarnaast was het voor mannen mogelijk om jarenlang te doneren en hiermee vele nakomelingen te verwekken. De fouten vonden plaats voordat de wet in 2004 een einde maakte aan anoniem donorschap. Tegenwoordig is het verplicht dat de gegevens van de donor worden opgeslagen zodat kinderen altijd in de gelegenheid zijn om hun afkomst te achterhalen.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Jeugdzorg

    Zesdaags proces misbruikverdachte Barendrecht van start

    Gisteren om 12:48
    • Jeugdzorg

    Veel kinderen met slecht oogzicht hebben geen bril, kapotte bril of niet de juiste sterkte

    Gisteren om 12:39

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht