4 oktober 2018 om 13:30
< 1 min lezen

Egyptische autoriteiten weigeren visum af te geven voor Nederlandse baby

De Egyptische autoriteiten willen de pasgeboren zoon van een achttienjarige Nederlandse vrouw geen visum geven. Omdat niet bekend is wie de vader is, krijgt het jongetje geen toestemming om het land te verlaten. De achttienjarige beviel eind augustus compleet onverwachts van een gezonde zoon. Sindsdien probeert zij met man en macht terug te vliegen naar Nederland, maar zonder succes. Dit meldt het Algemeen Dagblad. 

In Egypte kan een ongehuwde moeder geen kind registeren zonder de gegevens van de vader. En omdat de jonge vrouw niet weet wie de vader van haar kindje is, verkeert zij sinds ruim een maand in onzekerheid. Zolang het kindje geen geboorteakte en geen visum heeft, kan er niet gereisd worden.

Inmiddels heeft een advocaat kunnen aantonen dat de vader niet Egyptisch is, maar dat maakt de autoriteiten niets uit. Mogelijk heeft de ambassade nog een oplossing, maar in de tussentijd kunnen de nieuwe moeder, grootmoeder en zoon Yassin niets anders doen dan afwachten in hun hotelkamer. 

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Wat is kraamvrouwenkoorts? 

    Vandaag om 08:45
    • Kraamzorg

    Nederlandse baby’s mogelijk ziek geworden door met bacterie besmette babyvoeding Nestlé

    23 januari 2026 om 08:26

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht