3 oktober 2014 om 12:39
< 1 min lezen

‘Eierstok invriezen ook mogelijk maken voor gezonde vrouwen’

Vrouwen moeten de mogelijkheid krijgen om een stuk van hun eierstok te laten invriezen en later terug te laten plaatsen voor een natuurlijke zwangerschap op latere leeftijd. Het Universitair Ziekenhuis Brussel stelt dat deze ingreep ook kan worden toegepast bij gezonde vrouwen om het voor hen makkelijker te maken om na hun vijfendertigste jaar nog aan kinderen te beginnen. Dit meldt de NOS.

Het invriezen van de eierstok is nu alleen mogelijk bij vrouwen die door chemotherapie onvruchtbaar dreigen te raken. Dominic Stoop van de kliniek fertiliteit aan het UZ Brussel stelt dat de ingreep waarbij een deel van de eierstok wordt weggenomen in één dag kan, terwijl een behandeling met hormonen om eicellen te kunnen invriezen enkele weken in beslag neemt. ‘Waarom zouden we deze techniek niet ook aanbieden aan gezonde vrouwen?’ vraagt Stoop zich af.

Volgens Stoop zijn er wereldwijd al minstens 35 gezonde baby’s geboren bij vrouwen die de ingreep om medische redenen hebben ondergaan. ‘Ik zie weinig verschil tussen een vrouw die de ingreep om medische redenen wil of de vrouw die haar zwangerschap wil uitstellen. In beide gevallen willen ze hun kans op een gezin niet op het spel zetten.’ Stoop denkt wel dat er een leeftijdsgrens moet komen voor de ingreep. In Nederland ligt de maximale leeftijd voor vrouwen die een IVF-behandeling ondergaan op 42 jaar.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    22-wekenprik bij de verloskundige blijkt vaccinatiegraad in Den Haag te verhogen

    Gisteren om 09:22
    • Kraamzorg

    Strafeis voormalig arts die premature dochter vergiftigde is wederom 11 jaar cel

    5 februari 2026 om 15:19

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht