5 januari 2017 om 16:49
< 1 min lezen

Expertiseteam voor zorg aan het jonge kind

Het diagnosticeren en behandelen van jonge kinderen tussen de tien maanden en zes jaar vergt specifieke kennis en ervaring. Daarom is er onlangs in Amsterdam het Expertisnetwerk jonge kind opgericht. Hier komen 21 instellingen samen, die allemaal experts afvaardigen ten behoeve van de zorg voor het jonge kind. Dat meldt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). 

Het Expertisenetwerk jonge kind richt zich op deskundigheidsbevordering, consultatie en advies en het samenstellen van expertgroepen. Sinds 1 januari 2015 wordt er in wijken gewerkt met Ouder- en Kindteams. Aan ieder team in de gemeente is nu een expert verbonden die kan meedenken, consulteren en adviseren. Indien een medewerker van het Ouder- en Kindteam ondersteuning nodig heeft, kan deze altijd contact opnemen met het expertiseteam.

Volgens de VNG is dit nieuwe netwerk bijzonder omdat de combinatie van zorg dicht bij huis en professionals op de juiste plek leidt tot ondersteuning en diagnostiek en van elkaar leren. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Jeugdzorg

    OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde; rechtbank legt 10 maanden op

    5 december 2025 om 12:13
    • Jeugdzorg

    Eigen bijdrage jeugdzorg nog altijd niet van tafel vanwege gebrek aan alternatief

    5 december 2025 om 11:54

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland