24 januari 2020 om 10:04
< 1 min lezen

Geen extra kinderopvang tijdens staking bij een derde kinderdagverblijven

Een op de drie kinderopvangorganisaties kan tijdens de aankomende lerarenstaking geen extra opvang organiseren. Dat heeft directeur van Brancheorganisatie Kinderopvang Magda Heijtel gezegd in het NOS Radio 1 Journaal.

Een op de drie kinderopvangorganisaties kan tijdens de aankomende lerarenstaking geen extra opvang organiseren. Dat heeft directeur van Brancheorganisatie Kinderopvang Magda Heijtel gezegd in het NOS Radio 1 Journaal.

Personeelstekorten kinderopvang

De branche kampt volgens Heijtel met flinke personeelstekorten. “In de kinderopvang is het probleem eigenlijk nog groter dan in het onderwijs, met drieduizend openstaande vacatures, terwijl we in het onderwijs te maken hebben met 2400 openstaande vacatures.”

De tekorten zijn deels ontstaan doordat er meer vraag naar opvang kwam. Deels komt het ook door een nieuwe wet, waarin is bepaald dat er meer personeel op de babygroepen moet staan, geeft de directeur aan.

Werkdruk pedagogisch medewerkers

Een jaar geleden waren de problemen vooral groot in de Randstad, zegt ze, maar inmiddels is het merkbaar in het hele land. “De kinderopvang is vindingrijk. Die roostert heel goed. Pedagogisch medewerkers zetten zich enorm in, die werken een dagje extra. Dus daar zit de ruimte nu nog wel in, maar veel meer druk op pedagogisch medewerkers leggen is natuurlijk ook niet goed.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Ouders brengen ziek kind naar opvang maar melden dat niet: ‘Dat is nadrukkelijk niet de bedoeling’

    Gisteren om 12:21
    • Kraamzorg

    Zeeuwse moeder (35) staat terecht voor moordpoging op zoontje van 3 maanden oud

    6 november 2025 om 13:27

Aankomende evenementen

11 Nov
Course: Participatory action research
  • Noord-Holland