9 augustus 2013 om 15:55
< 1 min lezen

‘Gratis kinderopvang mag niet’

Gratis kinderopvang krijgen terwijl er wel kinderopvangtoeslag wordt uitbetaald is niet toegestaan. Dat stelt de Belastingdienst. Ouders die gebruik maken van kosteloze kinderopvang zullen (een deel van) de toeslag moeten terugbetalen. Dit meldt het Noordhollands Dagblad.

Verschillende kinderopvangorganisaties proberen de terugloop van het aantal kinderen op te vangen door gratis of goedkopere kinderopvang aan te bieden aan ouders. In Hoorn bood een organisatie gratis kinderopvang aan aan ouders die minder dan 30 duizend euro per jaar verdienen. In veel gevallen hebben deze ouders recht op kinderopvangtoeslag.

Een woordvoerder van de Belastingdienst zegt dat dit niet mag. ‘Om in aanmerking te komen voor kinderopvangtoeslag moet er ook sprake zijn van kosten die je zelf maakt. Als die kosten worden kwijtgescholden of terugbetaald is dat niet meer het geval. Die ouders moeten dus de kinderopvangtoeslag terugbetalen, als het uitkomt.’

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Jeugdzorg

    OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde; rechtbank legt 10 maanden op

    5 december 2025 om 12:13
    • Jeugdzorg

    Eigen bijdrage jeugdzorg nog altijd niet van tafel vanwege gebrek aan alternatief

    5 december 2025 om 11:54

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland