7 februari 2013 om 08:13
< 1 min lezen

Griepepidemie duurt voort

UTRECHT (Novum) – De griepepidemie heeft zich deze week verder uitgebreid. Inmiddels zijn 148 op de honderdduizend Nederlanders ziek. Vooral jonge kinderen lijken getroffen te zijn door de griep, blijkt woensdag uit cijfers van gezondheidsinstituut Nivel.

In de leeftijdsgroep 0 tot 4 jaar hebben zo’n 450 op de honderdduizend kinderen griep. Vorige week waren dat er nog vierhonderd. Het aantal griepgevallen bij kinderen tussen de 5 en 14 jaar nam ook een vlucht van tachtig naar ruim tweehonderd op de honderdduizend.

Nivel spreekt nog altijd van een milde epidemie. De griepgolf duurt nu zeven weken. Gemiddeld duurt een epidemie zes tot acht weken. Het is voor het eerst sinds het seizoen 2009/2010 dat het aantal griepgevallen zo hoog is.

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    In deze verloskundepraktijk gebruiken ze straks lachgas tegen pijn tijdens spiraalplaatsing

    Gisteren om 09:47
    • Kraamzorg

    Wat is het RS-virus en waaraan herken je het?

    16 december 2025 om 09:13

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg