11 maart 2014 om 14:30
< 1 min lezen

Groei en ontwikkeling vroeggeborenen sterk beïnvloed door voeding

Het voedsel dat kinderen met een laag geboortegewicht krijgen heeft een grote invloed op hun groei en ontwikkeling. Er zijn aanwijzingen gevonden dat extreem vroeg geboren baby’s een hogere eiwit en energiebehoefte hebben. Dit meldt Vakblad Vroeg. 

Tot deze bevinding kwam Monique van de Lagemaat in een promotie-onderzoek dat zij voltooide aan de Vrije Universiteit Amsterdam. Zij onderzocht de effecten van voeding op kinderen met een laag geboortegewicht. 
 
Daarnaast kwam uit haar onderzoek naar voren dat het ontwikkelen van insuline resistentie een risico is van een te snelle inhaalgroei bij te vroege baby’s die prenataal of postnataal groeivertraagd zijn. De insuline resistentie die zij door de te snelle groei ontwikkelen leidt vervolgens tot het ontstaan van een metabool syndroom op latere leeftijd.
 
© Nationale Zorggids   

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Jeugdzorg

    Politie haalt met spoed vijf kinderen uit gezinshuis Zuid-Holland

    Gisteren om 11:47
    • Jeugdzorg

    Zorg voor kwetsbare kinderen ‘in gedrang’ volgens kinderrechters

    Gisteren om 10:54

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg