16 juli 2018 om 13:17
< 1 min lezen

‘Kans op zwangerschap groter bij stellen die om 7.30 uur seks hebben’

Stellen met een kinderwens zouden om 7.30 uur seks moeten hebben, want de spermacellen van de man zijn dan optimaal actief. Dit geldt niet alleen voor stellen die voor een natuurlijke bevruchting gaan, maar ook voor partners die in een ivf-traject zitten, zeggen de onderzoekers van University Hospital Zurich. Dat meldt de Telegraaf. 

De wetenschappers onderzochten ruim 12.000 spermamonsters van meer dan zevenduizend mannen. Spermacellen zijn vooral in de zomer van goede kwaliteit, zo blijkt. “Op de vroege ochtend is de kwaliteit van sperma het hoogst. Wie het dan gebruikt, kan zowel natuurlijke vruchtbaarheid als vruchtbaarheid bij ivf verhogen”, zegt hoofdonderzoeker Brigitte Leeners tegen The Sun.

Dit is niet de eerste keer dat onderzoekers stellen dat 7.30 uur de beste tijd is om seks te hebben. Maar andere onderzoeken hebben ook wel eens geleid tot andere conclusies, vertelt de hoofdonderzoeker. Zo laten diverse eerdere studies zien dat spermacellen aan het einde van de middag juist in topvorm zijn. 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Nederlandse baby’s mogelijk ziek geworden door met bacterie besmette babyvoeding Nestlé

    23 januari 2026 om 08:26
    • Kraamzorg

    Nieuw onderzoek benadrukt: paracetamol veilige optie tijdens zwangerschap

    22 januari 2026 om 09:37

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht