2 januari 2013 om 15:10
< 1 min lezen

Klinische kindergeneeskunde Dokkum blijft open voor behandelingen

DOKKUM – Door de sluiting van de kraamafdeling van ziekenhuis De Sionsberg in Dokkum afgelopen maand is het aantal opnameplaatsen voor kinderen gehalveerd. Omdat kinderen voor het grootste deel doordeweeks worden opgenomen en behandeld, verandert er volgens het ziekenhuis weinig, zo meldt Skipr.nl.

De afdeling klinische kindergeneeskunde blijft echter wel open en kan doordeweeks acuut zieke kinderen blijven behandelen. Jaarlijks worden er 60 kinderen opgenomen met acute problemen, bijvoorbeeld voor een chirurgische ingreep.

Voor kinderen waarbij de verwachting is dat ze langer opgenomen moeten worden, is een opname in ziekenhuis Nij Smellinghe of een ander ziekenhuis mogelijk. Een deel van de kinderverpleegkundigen van de kraamafdeling van De Sionsberg kan hun baan behouden doordat er plek is gekomen op de nieuwe afdeling.

© Nationale Zorggids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Kosteloze abortuszorg voor ongedocumenteerde zwangeren in Amsterdam

    Gisteren om 13:17
    • Kraamzorg

    Volle ziekenhuizen zetten druk op bevallingen rond feestdagen

    18 december 2025 om 10:32

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg