28 november 2025 om 12:23
< 1 min lezen

Lareb benadrukt nogmaals dat autisme níet komt door vaccinaties

Door: ANP

Mensen met een vorm van autisme hebben dat niet gekregen doordat ze zijn gevaccineerd. Inentingen veroorzaken geen autisme, heeft bijwerkingencentrum Lareb vrijdag nogmaals gezegd.

Het centrum reageert op de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC. Die dienst meldde in het verleden dat vaccinaties geen oorzaak zijn van autismespectrumstoornissen, zoals ook het Lareb zegt. Het CDC veranderde dat vorige week. Nu staat op de site dat het “niet uitgesloten is dat het vaccineren van kinderen autisme veroorzaakt”. De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy jr., een vaccinscepticus, zou betrokken zijn geweest bij die verandering.

Aantal vaccinaties heeft ook geen invloed

De tekst van het CDC “klopt niet”, aldus het Lareb. “Er zijn veel onderzoeken van hoge kwaliteit die aantonen dat vaccinaties geen autisme veroorzaken. Het aantal vaccinaties heeft ook geen invloed op het ontstaan van autisme. Ook tonen onderzoeken aan dat vaccinaties gegeven tijdens de zwangerschap geen autisme bij het kind veroorzaken.”

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • GGZ

    Maatschappelijke organisaties: ‘Zorg dreigt een luxe te worden voor kwetsbare groepen’

    12 december 2025 om 13:10
    • GGZ

    MIND pleit voor meer passende woon- en behandelplekken voor mensen met verward gedrag

    12 december 2025 om 11:27

Aankomende evenementen

13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant
21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant