3 mei 2013 om 11:37
< 1 min lezen

Nauwelijks zwetende baby wordt agressieve peuter

CARDIFF – Uit een onderzoek aan de Cardiff University blijkt dat baby’s die nauwelijks zweten tijdens hun derde levensjaar vaak agressiever zijn dan leeftijdsgenootjes. Dat meldt het Algemeen Dagblad.

De onderzoekers brachten bij baby’s van één jaar oud zweetmonitoren aan, die de reactie van het kindje op lawaai en een angstopwekkende mechanische robot meette. Bij een vervolgonderzoek op driejarige leeftijd werd gekeken naar de ervaring van het gedrag van de kindjes door hun moeder.

Baby’s die een heftige reactie toonden bij de angstopwekkende stimuli bleken op latere leeftijd vaak kalmer te zijn. De baby’s die juist nauwelijks reageerden op de stimuli vertonen als peuter juist vaker antisociaal gedrag. De verklaring wordt gezocht in een verlaagde emotionele opwinding bij angstopwekkende situaties. “En omdat ze een zwakkere angstreactie hebben, zijn ze meer geneigd om antisociaal gedrag te vertonen. Want voor agressief gedrag moet je relatief onbevreesd zijn”, aldus Stefanie van Goozen, onderzoeker aan de Cardiff University.

© Nationale Zorggids / Ype van Woersem

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Kraamzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht