16 oktober 2013 om 15:32
< 1 min lezen

‘Nieuw meetsysteem verkleint kans op complicaties bij geboorte’

Een nieuw meetsysteem dat de weeënactiviteit bij zwangere vrouwen beter registreert moet ervoor zorgen dat er eerder ingegrepen kan worden bij complicaties tijdens de bevalling. Samen met het Máxima Medisch Centrum Veldhoven ontwikkelde NEMO Healthcare de PUREtrace. Dat meldt Dichtbij.

Belangrijke oorzaken van babysterfte zijn zuurstofgebrek tijdens de bevalling en vroeggeboorte. Deze complicaties doen zich in Nederland per jaar ongeveer 15.000 keer voor. Het op tijd waarnemen van weeën is doorslaggevend voor de overlevingskansen van de baby.

Met een simpele pleister op de buik kan de weeënactiviteit goed in de gaten worden gehouden. Deze week nam het MMC het nieuwe meetsysteem in ontvangst. ‘De belangrijkste winst van onze innovatie is dat je daarmee een kind gewoon meer kans biedt’, stelt directeur Bas Lemmens van Nemo Healthcare.

Onderzoek zou hebben uitgewezen dat tijdens een bevalling in het ziekenhuis het aanbrengen van een simpele elektrodepleister op de buik even goed werkt als de bewaking met sensoren die doorgaans gebruikt worden.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    OM eist in hoger beroep 8 jaar cel voor gastouder bij wie baby Anna overleed

    Gisteren om 16:17
    • Kraamzorg

    20-jarige vader uit Venlo aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij dood babyzoon

    Gisteren om 08:43

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht