1 juni 2018 om 15:00
< 1 min lezen

Ook in hoger beroep 5 jaar cel voor vader die baby doodschudde

De rechtbank heeft ook in hoger beroep vijf jaar cel opgelegd aan de man die zijn zoontje doodschudde. In 2016 kreeg hij deze straf al ten laste gelegd, maar daar was hij het destijds niet mee eens. Dat meldt RTV Noord. 

In maart 2015 kwam zijn zeven weken oude zoontje te overlijden. Forensisch onderzoekers stelden vast dat hij door elkaar was geschud of door ander geweld hersenletsel opliep. Dit gebeurde toen de man alleen thuis was. De moeder kwam later op de avond thuis en zag haar jonge kindje wit wegtrekken en slap in zijn bedje liggen. Daarop belden ze samen 112. De baby overleed twee dagen later aan de gevolgen van het opgelopen hersenletsel.

Meldpunt Kindermishandeling had al eerder meldingen ontvangen over problemen binnen het gezin. Zodoende is hun andere zoontje in 2016 uit huis gehaald. Volgens de verdachte, afkomstig uit Hoogezand, deed hij niets wat had kunnen leiden tot hersenletsel. Onderzoek in het Pieter Baan Centrum wees geen persoonlijkheidsstoornissen uit. 

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Hulpverleners die baby reanimeren bekogeld met vuurwerk

    Gisteren om 10:00
    • Kraamzorg

    De Nationale Zorggids wenst iedereen een heel gelukkig nieuwjaar!

    1 januari 2026 om 08:39

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht