5 maart 2019 om 14:17
< 1 min lezen

14 jaar cel geëist voor doodslag op baby

Tegen een 36-jarige man uit Hengelo is veertien jaar celstraf geëist wegens doodslag op de baby van zijn vriendin. Daarnaast eiste het Openbaar Ministerie (OM) bij de rechtbank in Almelo tegen de 23-jarige moeder achttien maanden celstraf. Volgens de officier van justitie wist verdachte Sarinda E. dat haar vriend Maick S. haar veertien maanden oude dochtertje Xaja mishandelde, maar ondernam ze niets om haar in veiligheid te brengen.

Op 12 oktober 2017 overleed het meisje in het ziekenhuis in Hengelo. Ze bleek volgens het OM gruwelijk te zijn mishandeld: er werden 39 bloeduitstortingen, inwendige bloedingen, botbreuken, hersenletsel en sporen van verwurging geconstateerd. Ook werd in haar hartbloed een hoge concentratie amfetamine aangetroffen. Er konden wel vijf doodsoorzaken zijn.

Later dinsdag zal de vrouw nog een verklaring afleggen. Bij de ondervraging door de rechters bleef ze op veel vragen het antwoord schuldig en brak ze voortdurend in snikken uit.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Wat gebeurde er in de geboorte- en kraamzorg in 2025? 

    Vandaag om 08:45
    • Kraamzorg

    ALDI roept zintuiglijke bouwstenen terug om verstikkingsgevaar

    Gisteren om 15:27

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht