16 mei 2019 om 15:26
< 1 min lezen

Vierde mobiele verloskamer in Assen blijkt niet nodig

Op het moment dat Treant Zorggroep de afdeling verloskunde in Hoogeveen en Stadskanaal sloot, verwachtte het Wilhelmina Ziekenhuis in Assen een flink toestroom van bevallende vrouwen. Hier speelde het op in door een extra mobiele verloskamer in te schakelen. Echter, na zes maanden in gebruik te zijn geweest verdwijnt de vierde mobiele kamer weer omdat deze niet nodig blijkt. Dit meldt het Dagblad van het Noorden. 

Hoewel het ziekenhuis zeker meer bevallingen opvangt, komen vrouwen vaak met pieken. Om er zeker van te zijn dat deze pieken konden worden opgevangen, werd een extra verloskamer geïnstalleerd. Omdat enkele weken geleden duidelijk werd dat de unit te weinig gebruikt werd, is hij weer weggehaald.

Over het aantal verwachtte bevallingen zegt het ziekenhuis het volgende: “Het zijn er wel iets minder dan verwacht. Zoals het nu lijkt worden het er driehonderd in plaats van vierhonderd per jaar. De zomerperiode is meestal wel wat drukker, dus het kan nog wel hoger uitvallen.”

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Slechts 10 dagen onvoorwaardelijke cel voor Groninger die baby zwaar mishandelde

    Gisteren om 16:18
    • Kraamzorg

    Wat kost een ziekenhuisbevalling in 2026?

    Gisteren om 15:56

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht