14 oktober 2025 om 11:16
2 minuten lezen

OM eist celstraf tegen jonge vader die baby zo hard door elkaar schudde dat ze hersenletsel opliep

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een celstraf van twee jaar tegen een jonge vader die zijn baby zo hard door elkaar schudde, dat ze er blijvend hersenletsel aan heeft overgehouden. Het meisje is afhankelijk van levenslange zorg. De advocaat van Najib*, die op zijn 19e vader werd, stelt dat hij de baby te hard zou hebben getroost. Dit meldt Rijnmond.

Begin 2024 krijgt hij van zijn vijf jaar oudere vriendin te horen dat ze zwanger is. Najib durfde dit uit schaamte niet aan zijn ouders te vertellen, mede omdat hij uit een islamitisch gezin komt. De bevalling is hij dan ook niet bij en hij bezoekt zijn vriendin en dochter slechts enkele keren per week. Soms past hij zo’n 30 minuten op, zodat zij buitenshuis noodzakelijke dingen kan doen.

‘Te hard getroost’

Na enkele maanden moet zijn vriendin op zoek naar werk en in oktober 2024 heeft ze een sollicitatiegesprek. Najib past op, maar op een gegeven moment begint de baby te huilen. Hij pakte een flesje en zijn dochter gaat drinken. Maar omdat hij bang is voor de kat van zijn vriendin, schrikt hij wanneer die op de bank springt. Het flesje is volgens hem tegen de lip van zijn baby gekomen, waarna ze moest huilen. Daarna ging ze slapen, maar werd ze wakker met een harde en langdurige huil. “Ik heb haar getroost. Blijkbaar was dat te hard.” Tegen de rechter zegt hij nooit boos te zijn geweest op zijn dochter, terwijl er in het dossier staat dat de jongen haar heel hard door elkaar heeft geschud en zelfs met haar hoofd op de tafel heeft geslagen. Bovendien had het meisje een schaafwond op haar oor en een blauwe plek op haar gezicht. Najib zegt niet te weten waar dat vandaan komt.

Levenslang afhankelijk van zorg

Het Openbaar Ministerie noemt de feiten ernstig en door de mishandeling is haar zicht permanent aangetast en heeft ze een hersenletsel dat nooit meer weggaat. “Er was zelfs een kans dat ze zou komen te overlijden. De familie hoopte op een wonder van Allah. En het ís ook een wonder dat ze nog leeft. Noor zal echter nooit meer normaal kunnen functioneren en haar hele leven zorg nodig hebben”, aldus de officier van justitie. Die eist daarom een celstraf van 4 jaar wegens poging tot doodslag. Twee jaar daarvan is voorwaardelijk. Over anderhalve week doet de rechtbank een uitspraak.

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Abortusklinieken Bloemenhove blij met uitspraak RvS, maar zien ook dat er nog lange weg te gaan is

    Gisteren om 16:37
    • Kraamzorg

    St. Antonius biedt thuisbehandeling voor pasgeboren baby’s met geelzucht

    Gisteren om 15:06

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland