Problemen met kinderopvang Waddinxveen, maar 'geen wettelijke taak overheid'
20 september 2022 om 17:08
< 1 min lezen

Problemen met kinderopvang Waddinxveen, maar ‘geen wettelijke taak overheid’

Wethouder Brigitte Leferink van de gemeente Waddinxveen ziet de problemen met de kinderopvang in haar gemeente groeien. D66 stelde haar vragen over de toenemende lokalennood als gevolg van het snelle bouwen in het Gouwedorp. Leferink stelt echter niet bij te houden wat de gevolgen van het gebrek aan opvang zijn voor ouders en kinderen, omdat dat niet wordt bijgehouden door de gemeente. De overheid is niet wettelijk verplicht kinderopvang te regelen. Dit meldt het Algemeen Dagblad.

Ouders zijn volgens de wethouder in de eerste plaats zelf verantwoordelijk voor het regelen van opvang voor hun kinderen. Voor kinderen met een ontwikkelingsachterstand zijn VVE-plekken (voor- en vroegschoolse educatie) gereserveerd. “Wij bemoeien ons verder niet met de plaatsing van kinderen en wachtlijsten.”

Aanbesteding

De problemen begin dit jaar zijn ontstaan door een aanbesteding die misging. Dit schooljaar zijn tien tijdelijke lokalen in gebruik genomen bij het scholencluster in Park Triangel. De overige acht permanente klaslokalen met ruimte voor kinderopvang zouden via een aanbesteding geregeld worden, maar dat ging op korte termijn niet door. Nu moet een andere bouwer de problemen oplossen.

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Uitval door ziekte en verlof dwingt GGD Groningen tot tijdelijke sluiting consultatiebureaus

    Gisteren om 16:23
    • Kraamzorg

    Bijna 200 honderd vrouwen behandeld met zaad van Deense donor met kankergen

    Gisteren om 12:12

Aankomende evenementen

10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland
13 Dec
Vier samen kerst bij Safina en Sociom
  • Noord-Brabant