4 september 2013 om 14:04
< 1 min lezen

RIVM: inenting tegen pneumokokken kan minder vaak

Baby’s worden te vaak en te kort op elkaar ingeënt tegen de pneumokokkenziekte. Met drie in plaats van vier prikken is het kind minstens zo goed beschermd tegen de bacteriën die ernstige ziektes zoals hersenvliesontsteking en bloedvergiftiging kunnen veroorzaken. Dat meldt het Parool.

Deze conclusie komt uit een onderzoek, dat op verzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) werd uitgevoerd in samenwerking met het Spaarne Ziekenhuis Hoofddorp en het Wilhelmina kinderziekenhuis.

Sinds 2006 krijgen kinderen van 2, 3, 4 en 11 maanden een inenting tegen pneumokokken via het Rijksvaccinatieprogramma (RVP). In het onderzoek wordt ervoor gepleit om een van de drie prikken op een later moment te geven. Het onderzoeksresultaat wordt voorgelegd aan de Gezondheidsraad die dat binnenkort gaat beoordelen.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Amsterdam erkent zwangerschapsverlies met invoering rouwverlof

    Gisteren om 11:53
    • Kraamzorg

    Extra echo bij minder leven voelen baby voorkomt complicaties

    Gisteren om 09:35

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant