6 januari 2015 om 17:11
< 1 min lezen

Taalontwikkeling baby: praten is beter dan voorlezen

Regelmatig voorlezen kan de (taal)ontwikkeling van een baby stimuleren, maar praten tegen een baby is nog beter. Dat is aangetoond in een Ierse studie door onderzoekers van de Universiteit in Limerick, zo meldt Vakblad Vroeg.

Regelmatig voorlezen kan de (taal)ontwikkeling van een baby stimuleren, maar praten tegen een baby is nog beter. Dat is aangetoond in een Ierse studie door onderzoekers van de Universiteit in Limerick, zo meldt Vakblad Vroeg.

In het onderzoek werd bekeken wat de voordelen zijn van verhaaltjes voorlezen bij 7.845 baby’s van negen maanden oud. 94 procent van de kinderen had een ouder die hen geregeld plaatjes toonde uit een boek, aan 80 procent van de baby’s werd vaak voorgelezen en 66 procent van de moeders gaf aan veel te babbelen tegen hun kind. De onderzoekers gingen uit van de hypothese dat voorlezen aan je kind meer voordelen heeft dan er voortdurend tegen te praten, maar uit de studie kwam het tegendeel naar voren.

Wanneer ouders vaak tegen hun kind praten blijkt dit vier keer beter voor het ontwikkelen van hun taalontwikkeling en drie keer beter voor het vermogen om problemen op te lossen. Het is echter niet aan te raden om te stoppen met voorlezen; eerdere studies hebben bewezen dat voorlezen vanaf de geboorte helpt bij het opbouwen van een woordenschat.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Vier op de vijf nieuwe moeders worstelen met terugkeer naar werk

    Gisteren om 13:55
    • Kraamzorg

    Steeds meer mensen stellen kinderwens uit of af: ‘Veel mensen overschatten hun tijd’

    10 november 2025 om 13:44

Aankomende evenementen

11 Nov
Course: Participatory action research
  • Noord-Holland