28 februari 2025 om 08:12
< 1 min lezen

Tilburgs ziekenhuis krijgt buidelstoel en buideltops van Strong Babies

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Dankzij donateurs van Strong Babies heeft het Elisabeth-Tweesteden Ziekenhuis buideltops en een speciale buidelstoel in ontvangst mogen nemen. Deze zijn bedoeld voor ouders van baby’s op de neonatale intensive care, zodat zij hun kindje vaker en langer  dicht bij zich kunnen houden. Dit meldt Strong Babies.

De organisatie stimuleert bredere inzet van huid-op-huidcontact tussen ouders en hun te vroeg en/of te licht geboren baby. Ongeveer 1 op de 7 baby’s in Nederland is prematuur of dysmatuur en leggen hierdoor in een couveuse. Doordat ze daar veel tijd doorbrengen, missen ze de nabijheid van hun ouders. Omdat buidelen, ofwel huid-op-huidcontact bewezen positieve effecten heeft op onder meer de ademhaling temperatuurregulatie van de baby en een betere band tussen ouder en kind, doneert Strong Babies regelmatig buidelstoelen aan ziekenhuizen.

Zestien ziekenhuizen in Nederland hebben inmiddels een of meerdere buidelstoelen ontvangen van de organisatie. Tegelijkertijd zijn er nog tientallen instellingen die er eentje kunnen gebruiken.

Lees ook: Veel huid-op-huid-contact verkleint kans op overlijden premature baby

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Abortusklinieken Bloemenhove blij met uitspraak RvS, maar zien ook dat er nog lange weg te gaan is

    5 december 2025 om 16:37
    • Kraamzorg

    St. Antonius biedt thuisbehandeling voor pasgeboren baby’s met geelzucht

    5 december 2025 om 15:06

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland