1 februari 2022 om 09:24
< 1 min lezen

Toch subsidie vaste lasten 4e kwartaal 2021 voor zwangere ondernemers

Ondernemers die minimaal drie weken met zwangerschaps- en bevallingsverlof waren in het vierde kwartaal van 2019 en eerste kwartaal van 2020 kunnen toch de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) aanvragen voor het vierde kwartaal van 2021. Minister Micky Adriaansens van Economische Zaken heeft om deze regeling gevraagd. Dit meldt Rijksoverheid. 

Zij kunnen tot 11 februari 2022 17:00 uur, alsnog TVL Q4 2021 aanvragen. De zogenoemde hardheidsclausule die deze uitzondering mogelijk maakt ligt voor goedkeuring bij de Europese Commissie. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland houdt aanvragen van deze groep ondernemers apart, totdat de Europese Commissie de hardheidsclausule heeft goedgekeurd. Daarna krijgen ondernemers uitsluitsel over hun aanvraag.

Hardheidsclausule

Voor meer informatie over de TVL: kijk op RVO.nl. Ondernemers die in beide referentiekwartalen met zwangerschaps- en bevallingsverlof waren en TVL Q4 2021 al hadden aangevraagd, kunnen ook gebruik maken van de hardheidsclausule. Zij moeten hun lopende TVL-aanvraag zo snel mogelijk intrekken en voor 11 februari 2022 17:00 uur een nieuwe aanvraag doen. In het aanvraagformulier kunnen zij de hardheidsclausule zwangerschapsverlof aanvinken en voor de alternatieve referentieperiode (Q3 2020) kiezen. Dit geldt ook voor nieuwe aanvragen.

Door: Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    SGP mocht anti-abortuscampagne gewoon voeren van RCC

    Gisteren om 09:28
    • Kraamzorg

    Abortusklinieken Bloemenhove blij met uitspraak RvS, maar zien ook dat er nog lange weg te gaan is

    5 december 2025 om 16:37

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland