12 januari 2017 om 15:56
< 1 min lezen

UMCG zet technisch geneeskundigen in bij zorg voor de jonge patiënt

Het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) zet vanaf januari 2017 technisch geneeskundigen in op de afdelingen kinderintensive care en chirurgie. Het gaat om zogenoemde ‘fellowships’ in samenwerking met de Universiteit Twente, waarbij twee technisch geneeskundigen in het ziekenhuis verder worden opgeleid in de patiëntenzorg. Dat meldt het UMCG.

Op de afdeling kinderintensive care (IC) van het Beatrix Kinderziekenhuis wordt de technisch geneeskundige opgeleid tot een academisch geschoolde ‘respiratory therapist’. Deze wordt verantwoordelijk voor de beademing van ernstig zieke kinderen en het introduceren van nieuwe technieken om een meer op de individuele patiënt afgestemde beademing mogelijk te maken. 

Martin Kneyber, medisch hoofd van de kinder IC: “Beademing van ernstig zieke kinderen lijkt iets gewoons omdat het de dagelijkse praktijk op een IC is. Maar we weten dat als we het niet goed doen en daarmee de longfunctie van kinderen nadelig beïnvloeden, het gevolgen heeft voor kwaliteit van leven en functioneren op volwassen leeftijd. Daarom is een toegewijde zorgprofessional in de vorm van een technisch geneeskundige noodzakelijk bij de beademing van kinderen op de intensive care.” 

Door: Redactie Nationale Zorggids 

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Jeugdzorg

    Jeugdeducatiefonds krijgt meer aanvragen van kinderen die in schimmelhuizen wonen

    Gisteren om 14:16
    • Jeugdzorg

    Jeugdbescherming Noord fors de mist in bij voogdijschap 5-jarige jongen

    Gisteren om 11:51

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht