1 september 2016 om 15:30
< 1 min lezen

Vijftien nieuwe zikabesmettingen in een maand

Bij vijftien mensen in Nederland is afgelopen maand het zikavirus vastgesteld. Het totale aantal besmettingen komt daarmee sinds het begin van het jaar op negentig. Dat blijkt uit donderdag gepubliceerde gegevens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

Ook “een klein aantal” zwangere vrouwen liep het virus op. Het zikavirus is vooral gevaarlijk voor deze groep, omdat het bij ongeboren kinderen hersenafwijkingen kan veroorzaken. De meeste mensen die besmet raken, herstellen binnen een week zonder ernstige problemen.

Volgens het RIVM gaat het in alle gevallen om reizigers die in het buitenland besmet zijn geraakt. Het instituut denkt dat veel meer Nederlanders het virus hebben opgelopen, omdat maar een op de vijf mensen daadwerkelijk klachten krijgt na een besmetting.

Mensen kunnen besmet raken door een steek van een tijgermug, maar in enkele gevallen is het virus ook overgebracht via seksueel contact. Vorige maand werden deze muggen aangetroffen in een woonwijk in Veenendaal. Er wordt nog onderzocht of de muggen zich hebben verspreid.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Gehandicaptenzorg

    ‘Meer aandacht nodig voor vrouwen met beperking in VN-Vrouwenverdrag’

    Gisteren om 14:44
    • Gehandicaptenzorg

    Zorgkantoor of gemeente: wie moet naschoolse opvang meisje met downsyndroom betalen?

    16 januari 2026 om 14:48

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht