24 november 2015 om 11:50
< 1 min lezen

Vondeling: ‘Ik voelde me als kind gedumpt’

In het tv-programma ‘Gevonden’ vertelt vondeling Els de Kruijter hoe het is om als vondeling door het leven te gaan. Als Utrechtse baby werd zij in 1969 door haar biologische ouders gedumpt. Ze weet niets over haar afkomst. Dat meldt de Telegraaf. 

‘Gevonden’ werd gisteren uitgezonden op NPO 1. Met presentator Joris Linssen maakte De Kruijter een roadtrip langs de meest belangrijke locaties uit haar leven en ze ontmoet mensen die een belangrijke rol hebben gespeeld in haar leven. “Ik voelde me als kind gedumpt”, zegt ze. “Ik heb altijd een zinnetje in mijn hoofd gehad: ik mag er niet zijn. Dat bestaansrecht terugveroveren vanuit mezelf, dat heeft heel lang geduurd.”

De vrouw werd als baby gedumpt in een plastic en was slechts gehuld in een doek. Het begin werpt een schaduw over haar leven en daarom is De Kruijter op zoek naar haar identiteit en krijgt daarbij hulp van haar adoptiemoeder, beste vriendin en haar dochters. Aan het einde van de reis hoopt ze antwoord te krijgen op de vraag: waarom mag ik er zijn?

© Nationale Zorggids
 

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Bilirubinemeter spoort geelzucht baby beter op dan het blote oog

    Gisteren om 15:22
    • Kraamzorg

    Borstvoeding geven beschermt moeder tegen angsten en depressies

    15 januari 2026 om 09:29

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht