18 december 2012 om 15:28
< 1 min lezen

Voorlichting moeders voor terugdringen babysterfte Afrika

KASUNGU – De hoge babysterfte in Afrika is naast gebrek aan voldoende medische voorzieningen ook vaak te wijten aan te weinig kennis bij moeders en onvoldoende begeleiding tijdens de zwangerschap, zo meldt NU.nl.

Babysterfte is wereldwijd de afgelopen tien jaar toegenomen. Het Rode Kruis berekent dat elke zes seconden een baby overlijdt. In Malawi overlijdt bij 31 op de 1000 zwangerschappen de baby binnen een maand na de geboorte, tien keer zo vaak als in Nederland.

Complicaties bij de zwangerschap worden vaak niet op tijd herkend. Daarnaast is er gebrek aan begeleiding voor zwangere vrouwen. Marianne Deelder, regionaal programma manager van het Rode Kruis in zuidelijk Afrika, denkt dat gebrek aan recente kennis een van de grootste problemen is. “Daarom zijn we in Malawi nu vooral bezig met voorlichting”, aldus Deelder.

© Nationale Zorggids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Kraamzorg

    Antistoffen kinkhoestvaccinatie komen opvallend genoeg ook in neusslijmvlies baby

    Gisteren om 13:52
    • Kraamzorg

    Dit waren de populairste babynamen in 2025

    Gisteren om 08:36

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht