8 juli 2025 om 08:52
< 1 min lezen

Zomerse vaccinatiecampagne roept ouders op om kinderen voor vakantie in te enten

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Utrecht roept ouders in Overvecht en Kanaleneiland op hun kinderen vóór de zomervakantie te laten vaccineren. De reden: een mazelenuitbraak in Marokko. Duizenden mensen zijn daar ziek, meer dan honderd overleden. Veel Utrechtse gezinnen reizen in de zomer naar het land van herkomst. De gemeente vreest dat het virus mee terugkomt. Dit meldt Algemeen Dagblad.

Om dat te voorkomen organiseert de stad extra inloopmomenten voor de vaccinatie tegen bof, mazelen en rode hond (BMR). Ouders ontvangen flyers en brieven in meerdere talen met uitleg en locaties van de Jeugdgezondheidszorg.

Structurele financiering

Wethouder Eelco Eerenberg (D66) werkt daarnaast aan een stadsbreed plan om de vaccinatiegraad op lange termijn te verhogen. Dat plan wordt dit najaar gepresenteerd. Utrecht ontving voor deze aanpak eenmalig 730.000 euro van de landelijke overheid. Toch is er meer nodig. Eerenberg pleit samen met andere wethouders bij het Rijk voor structurele financiering voor de aanpak van de vaccinatiegraad in Nederland.

Bijna 10 procent 2-jarigen niet gevaccineerd

9 procent van de Utrechtse tweejarigen kreeg nog geen enkele prik uit het Rijksvaccinatieprogramma. Dat percentage stijgt al zes jaar op rij. Utrecht staat daarin niet alleen, in veel gemeenten daalt de vaccinatiebereidheid. De kans op een mazelenuitbraak groeit daarmee, zeker bij terugkerende vakantiegangers uit landen met grote mazelenuitbraken.

Relevante artikelen

Alles van kraamzorg
    • Jeugdzorg

    OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde; rechtbank legt 10 maanden op

    5 december 2025 om 12:13
    • Jeugdzorg

    Eigen bijdrage jeugdzorg nog altijd niet van tafel vanwege gebrek aan alternatief

    5 december 2025 om 11:54

Aankomende evenementen

09 Dec
Het Luchtmoment door Sociom
  • Noord-Brabant
10 Dec
Lotgenotencontact voor Mantelzorgers (donderdag) – West Maas en Waal door Sociom
  • Gelderland
11 Dec
Kerstmarkt bij OlmenEs
  • Friesland