5 november 2012 om 14:20
< 1 min lezen

Hart mogelijk nieuwe bron van stroom pacemaker

ANN ARBOR – Een onderzoek van de University of Michigan heeft uitgewezen dat het mogelijk is om door het hart opgewekte stroom te gebruiken om een pacemaker langdurig te laten werken, zo meldt BBC News UK.

Onderzoekers van de Amerikaanse universiteit willen de bewegingen van het hart gebruiken om stroom te leveren voor een pacemaker. Er zou mogelijk 10 keer zo veel energie kunnen worden opgewekt door het hart dan nodig is om een pacemaker te laten werken, wezen tests van de universiteit uit.

Veranderingen in de vorm van piëzo-elektrische materialen produceren een elektrisch signaal. Mogelijk kunnen commerciële pacemakers in de toekomst deze biomaterialen als energiebron gebruiken.

Een groot deel van patiënten met pacemakers zijn kinderen, die vele jaren met een dergelijk apparaat rondlopen. Omdat de huidige batterijen van pacemakers gemiddeld zeven jaar mee gaan, zouden vele operaties bespaard kunnen blijven als deze nieuwe technologie wordt geïmplementeerd, aldus Dr Amin Karami, een van de wetenschappers betrokken bij het onderzoek.

© Nationale Zorggids / Florian Kersten

Relevante artikelen

Alles van medisch
    • Medisch

    GGD Brabant heeft moeite met aanbieden reisvaccinatie

    13 februari 2025 om 14:09
  • Kamermeerderheid wil graag covid-poliklinieken ondanks tegenspraak zorgminister
    • Medisch

    Kamermeerderheid wil graag covid-poliklinieken ondanks tegenspraak zorgminister

    14 februari 2024 om 14:03

Aankomende evenementen

25 Mar
Seksuele uitbuiting
  • Zuid-Holland
25 Mar
Dag van de Zorginkoop 2025
  • Utrecht
07 Apr
Zorg & ict
  • Utrecht