Apothekersassistenten in Groningen, Friesland en Drenthe staken
2 oktober 2024 om 10:20
< 1 min lezen

Apothekersassistenten in Groningen, Friesland en Drenthe staken

Apothekersassistenten in de drie noordelijke provincies leggen woensdag het werk neer. Medewerkers van ongeveer zeventig apotheken in Groningen, Friesland en Drenthe voeren actie voor hun cao. Ook is er een protestbijeenkomst bij het stadion van FC Groningen.

Apotheken in onder meer Leeuwarden, Heerenveen, Emmen, Assen, Meppel, Hoogeveen en Winschoten doen mee aan de staking. Het is de zesde regionale actie. Eerder waren er stakingen in het noorden van Zuid-Holland, de Achterhoek, Zuid-Limburg, in Tiel en Veenendaal, en in Den Haag en omgeving.

Geen beweging in de onderhandelingen

Vakbonden FNV en CNV zeggen dat er nog geen beweging zit in de onderhandelingen over een nieuwe cao. De apotheekmedewerkers willen 8 procent meer loon in het lopende jaar en betere arbeidsomstandigheden. De apotheekbedrijven bieden 2 procent loonsverhoging vanaf 1 juli dit jaar en ongeveer 5 procent per 1 juli 2025. De werkgevers zeggen dat ze de salarissen wel meer zouden willen verhogen, maar dat ze daar geen geld voor hebben. Ze wijzen naar de overheid, maar zorgminister Fleur Agema wil geen extra geld vrijmaken. Zij zegt dat er via de begroting al extra overheidsgeld voor betere arbeidsvoorwaarden is uitgetrokken.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van zorgpersoneel
    • Zorgpersoneel

    Drie uitzendkrachten iHub opgepakt voor verkrachting minderjarige bewoners

    24 december 2025 om 10:14
    • Zorgpersoneel

    Zoon eist meer duidelijkheid over verdachte dood vader; zorgverleners mogelijk onder ede verhoord

    23 december 2025 om 12:02

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht