‘Vogelgriep kan op termijn ook gevaarlijk worden voor de mens’
4 januari 2023 om 12:24
< 1 min lezen

‘Vogelgriep kan op termijn ook gevaarlijk worden voor de mens’

In Nederland  zijn onder meer een otter, das en bunzing besmet geraakt met het vogelgriepvirus. Het is volgens viroloog Thijs Kuiken zorgelijk dat het virus is overgesprongen van gevogelte op zoogdieren, omdat dit aantoont dat het ook op mensen kan overspringen. Dit meldt NOS. 

Kuiken denkt dat het vogelgriepvirus op termijn een risico kan vormen voor de mens. Zoogdieren kunnen namelijk een vatbaardere variant voor de mens ontwikkelen. Nu is het niet zo dat mensen besmet raken door het eten van dieren met het vogelgriepvirus, maar doordat ze er in aanraking mee komen. Gelukkig komt dit in Nederland minder vaak voor dan in bijvoorbeeld China, waar ze levende kippen verkopen op de markt.

Vogelgriepvaccin

Om verdere verspreiding te voorkomen, kan pluimvee gevaccineerd worden. In Europa worden daar al plannen voor gemaakt en hier en daar gebeurt het ook al. “De kans dat het virus overspringt naar mensen wordt daardoor ook kleiner.” Er is geen vogelgriepvaccin voor de mens.

Door: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van ziekenhuizen
    • Ziekenhuizen

    Wat kost een ziekenhuisbevalling in 2026?

    24 december 2025 om 15:56
    • Ziekenhuizen

    Zeshonderd Nederlanders melden zich als stamceldonor na oproep ziek Vlaams meisje

    24 december 2025 om 13:58

Aankomende evenementen

13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht