6 januari 2015 om 10:38
< 1 min lezen

Bijeenkomst ‘Het Fitte Brein’ voor senioren

Zaterdag 31 januari vindt in de Openbare Bibliotheek Emmen voor de tweede keer de bijeenkomst ‘Het Fitte Brein’ plaats voor senioren vanaf 55 jaar. De bijeenkomst bestaat uit workshops en een lezing over hoe je je brein zo lang mogelijk scherp kunt houden. ‘Het Fitte Brein’ wordt georganiseerd door de Buurtsportcoach Senioren van de gemeente Emmen, de Bibliotheek, de Cocon en apotheek de Vriendschap. Dit meldt de Gemeente Emmen. 

Uit onderzoek is gebleken dat dagelijks bewegen een positief effect heeft op het vertragen en voorkomen van vergeetachtigheid en dementie. Ook een actieve leefstijl met diverse interessegebieden heeft een positief effect op het behouden van een fit brein. Om ouderen hiervan bewust te maken, volgen zij een workshop ‘Fitness voor het brein’ en een lezing ‘Pillen tegen veroudering van het brein?’.
 
De ochtend start om 10.00 uur met koffie in de Bibliotheek (Noorderplein 101). Het aansluitende half uur kunnen deelnemers luisteren naar de lezing. Hierna worden de deelnemers verdeeld over twee groepen. De ene groep blijft in de Bibliotheek, de andere groep gaat naar de Cocon (Marktplein 114). Na het wisselen van activiteiten wordt de ochtend afgesloten met een gezamenlijke lunch in de Cocon. De kosten zijn € 3,50 per persoon. Aanmelden kan voor 26 januari bij de Cocon (Marktplein 114). 
 
© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    NZa waarschuwt voor gevolgen controversieel verklaren Hoofdlijnenakkoord Ouderenzorg

    Vandaag om 12:09
    • Ouderenzorg

    Grote zorgen om vermist ouder echtpaar: medicijnen niet mee, verdwaald en nul contact

    Gisteren om 11:35

Aankomende evenementen

19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland
05 Oct
Regionaal IC-café over delier
  • Noord-Brabant