16 januari 2015 om 10:47
< 1 min lezen

‘Gebrek aan beweging dodelijker dan ernstig overgewicht’

Het krijgen van te weinig lichaamsbeweging is in Europa mogelijk twee keer zo vaak de oorzaak van vroegtijdig overlijden als obesitas. Dat hebben Britse onderzoekers van de Universiteit van Cambridge aangetoond in een langlopende studie onder 300.000 volwassenen, zo meldt de Telegraaf.

Jaarlijks overlijden ongeveer 676.000 mensen aan de gevolgen van te weinig beweging, terwijl 337.000 sterfgevallen worden veroorzaakt door een te hoog lichaamsgewicht. In veel gevallen gaan obesitas en inactiviteit hand in hand, maar ook voor mensen met een normaal lichaamsgewicht is het krijgen van te weinig beweging schadelijk voor de gezondheid.

De onderzoekers stellen dat twintig minuten per dag wandelen al voldoende kan zijn om het risico op gezondheidsproblemen te verlagen.

© Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ouderenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht