26 april 2019 om 09:12
< 1 min lezen

Gepensioneerden: meepraten over nieuw stelsel

Gepensioneerden moeten gaan meepraten over veranderingen in het pensioenstelsel. Hun belangen worden op dit moment niet goed vertegenwoordigd aan de onderhandelingstafel. Dat schrijven de gepensioneerdenkoepels KNVG en NVOG in een brief aan minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken, werkgeversclubs en vakbonden, en in een petitie aan de Tweede Kamer.

“In de Nederlandse pensioenpotten zit ruim 1300 miljard euro. Een groot deel daarvan is van de gepensioneerden”, zeggen de organisaties. “Gezien deze immense financiële belangen is het maatschappelijk, democratisch en moreel niet verdedigbaar dat de gepensioneerden verstoken blijven van elke invloed op het geld dat gereserveerd is voor hun pensioenaanspraken.”

KNVG en NVOG hebben wel periodiek overleg met de minister, maar dat is niet genoeg, vinden ze. Ze worden liever rechtstreeks betrokken bij de onderhandelingen en invoering van een nieuw stelsel.

Veel pensioenen zijn de afgelopen jaren niet of nauwelijks geïndexeerd, waardoor de koopkracht van het aanvullend pensioen – dat mensen krijgen naast de AOW – tot wel 18 procent is teruggelopen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Nieuw seniorencomplex volgens bewoners ontoegankelijk en onveilig

    Gisteren om 13:05
    • Ouderenzorg

    Avoord sluit afdelingen door leegstand en personeelstekort

    Gisteren om 10:28

Aankomende evenementen

16 Jun
Festival Cybersecurity in de Zorg
  • Overijssel
19 Sep
Jong & Parkinson event | derde zaterdag van september
  • Gelderland
02 Oct
Borstvoedingscafé
  • Friesland