30 december 2013 om 13:54
< 1 min lezen

Hoger HDL-gehalte vermindert kans op nierproblemen bij diabetes

Patiënten met diabetes, met name type 2, hebben met kans op nierproblemen dan gezonde mensen. Een hoger gehalte van het ‘goede’ cholesterol HDL in het bloed blijkt het risico op complicaties te verminderen. Dat meldt Niernieuws.

Het risico op nierproblemen bij diabetes type 2, ook wel ouderdomsdiabetes, blijkt toe te nemen bij een te veel aan triglyceriden (vetzuren) in het bloed en af te nemen bij een hoger gehalte HDL-cholesterol. Ook wanneer het LDL-cholesterol (‘slechte’ vetten) goed gereguleerd is in het bloed is de kans op niercomplicaties minder.

Nierproblemen komen veel voor bij mensen met diabetes type 2. De problemen ontstaan doordat de kleinste bloedvaatjes in deze organen beschadigd raken. In een multinationaal onderzoek onder ruim 2500 patiënten met suikerziekte ontdekten onderzoekers een verband tussen het cholesterolgehalte in het bloed en de kans op complicaties.

De onderzoekers concluderen dat deze resultaten een verder onderbouwing zijn van de gedachte dat een behandeling van een verstoord vetevenwicht in het bloed schade aan de kleinste bloedvaatjes bij diabetespatiënten kan voorkomen.

© Nationale Zorggids
 

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Gehandicaptenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Gehandicaptenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht