31 mei 2023 om 10:53
< 1 min lezen

Herziening mogelijk voor een passend en persoonlijk pensioenstelsel

Werkgeversorganisatie VNO-NCW is blij dat nu ook de Eerste Kamer de weg heeft vrijgemaakt voor de herziening van het pensioenstelsel waar al jaren aan wordt gewerkt. “Hiermee krijgt het pensioenstelsel eindelijk de grote onderhoudsbeurt die nodig is”, zegt voorzitter Ingrid Thijssen.

Nu de politiek gesproken heeft, is het volgens Thijssen aan werkgevers, werknemers en de pensioenfondsen om “vaart te maken met een zorgvuldige uitwerking”. Er komt dan een nieuw stelsel dat “weer tijden meekan” en waardoor “we allemaal beter inzicht krijgen in ons pensioen”.

Passend pensioen

MKB-voorman Jacco Vonhoff is eveneens opgetogen. “Met deze wet kan definitief de stap worden gezet naar een persoonlijker pensioenstelsel.” Verder noemt hij het “echt winst” dat de pensioenpremies in het nieuwe stelsel “stabiel en voorspelbaar” worden. Ook is Vonhoff blij met de ruimere mogelijkheden voor zelfstandig ondernemers om pensioen op te bouwen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Medewerkster Coloriet maakt en deelt filmpjes van oudere bewoners, maar niemand doet aangifte

    Gisteren om 13:28
    • Ouderenzorg

    Miljarden naar ouderenzorg, maar kwaliteit blijft onzichtbaar

    Gisteren om 09:53

Aankomende evenementen

21 Dec
Algemene rondleidingen bij OlmenEs
  • Friesland
13 Jan
Van ex-partner naar co-ouder
  • Noord-Brabant
08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg