30 oktober 2014 om 09:36
< 1 min lezen

Opa en oma de weg op voor fietsexamen

(Novum) – Op een ludieke manier wil Veilig Verkeer Nederland (VVN) de stijging van het aantal ongevallen onder ouderen onder de aandacht brengen. Speciaal voor oudere fietsers beginnen in Amersfoort daarom de eerste proeven met een ‘Opa en Oma fietsexamen’, schrijft De Telegraaf donderdag.

In het examen worden tientallen senioren getest op rijvaardigheid en verkeerskennis. Ook wordt de staat van het rijwiel bekeken. Het examen is niet verplicht. “Het is een ludieke manier om de ernst van het verontrustend stijgende aantal ongevallen onder ouderen onder de aandacht te brengen. We hopen dat het initiatief door andere gemeenten wordt overgenomen”, zegt een woordvoerder van VVN in de krant.

„We moeten alles aangrijpen om het aantal doden en gewonden onder deze groep terug te dringen. Het zou mooi zijn als ouderen net als kinderen in groep 7 en 8 dit opfrisexamen afleggen”, aldus VVN.

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    Gisteren om 09:59
    • Ouderenzorg

    Ouderenzorg Utrecht slaat handen ineen en werft ongeschoold personeel met zorghart

    Gisteren om 09:42

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht