8 december 2017 om 11:54
< 1 min lezen

Opzij roept Carin Gaemers uit tot meest invloedrijke vrouw 2017

Tijdschrift Opzij heeft Carin Gaemers, mede-schrijfster van het manifest over de ouderenzorg, bekroond met de titel ‘meest invloedrijke vrouw van 2017’. Gaemers zet zich samen met Hugo Borst in voor verbetering van de verpleeghuiszorg. Haar werk leidde tot een maatschappelijke discussie over en extra geld voor de verpleeghuiszorg. Dit meldt NOS.

Gaemers is geschiedkundige en publicist en zat in de cliëntenraad van het verpleeghuis waar de moeder van Hugo Borst woont. Zij ontmoetten elkaar in 2015 en besloten zich gezamenlijk in te zetten om de problemen in de verpleeghuiszorg te verbeteren. Het manifest dat daarop ontstond leidde er toe dat kabinet-Rutte-II in januari al 100 miljoen extra voor de zorg voor ouderen in verpleeghuizen uittrok. De komende jaren komt daar jaarlijks nog eens 435 miljoen euro bij.

In 2016 werd José van Dijck uitgeroepen als meest invloedrijke vrouw door Opzij. Van Dijck is de eerste vrouwelijke president van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen.

Door: Redactie Nationale Zorggids

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Nieuw hospice in Kollum geeft vrijwilligers alle tijd voor hun patiënt

    10 januari 2025 om 13:28
    • Ouderenzorg

    Populariteit levenstestament neemt toe, maar document is niet waterdicht

    10 januari 2025 om 10:37