13 maart 2013 om 10:51
< 1 min lezen

‘Ouderen staan steeds vaker open voor euthanasie’

UTRECHT (Novum) – Steeds meer ouderen kunnen zich voorstellen dat zij ooit kiezen voor euthanasie. Dat blijkt uit een studie die deze week wordt gepubliceerd in het vakblad Huisarts en Wetenschap.

De onderzoekers vroegen in 2002, 2006 en 2009 aan ongeveer dertienhonderd mensen van 64 jaar en ouder hoe zij tegenover actieve levensbeëindiging door een huisarts staan. In 2001 kon 58 procent van de 64- tot 74-jarigen zich voorstellen ooit om euthanasie te vragen. In 2009 was dat zeventig procent.

Het percentage dat openstaat voor de pil van Drion, waarmee een leven kan worden beëindigd, steeg van 31 naar 45 procent. Wel zou daarbij moeten worden aangetekend dat mensen die zeggen open te staan voor euthanasie, vaak moeite hebben om die stap echt te nemen. Bij ouderen boven de 74 is de toename kleiner.

Niet-religieuzen en hoogopgeleiden zeggen vaker euthanasie niet uit te sluiten.

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    Onjuiste registratie bemoeilijkt vermindering van dwangmaatregelen in ggz

    26 november 2024 om 09:53
    • Ouderenzorg

    Gehandicaptenzorg onder druk: zzp’ers en lage tarieven dwingen tot uitstel van investeringen

    26 november 2024 om 09:49

Aankomende evenementen

08 Mar
Café Doodgewoon
  • Noord-Brabant
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
10 Mar
Het Luchtmoment
  • Noord-Brabant
15 Mar
Congres Samen voor Gezondheid, Zorg en Welzijn
  • Utrecht