11 november 2014 om 10:15
< 1 min lezen

Petitie voor behoud koopkracht senioren

(Novum) – Ouderenbond ANBO overhandigt dinsdagmiddag namens veertigduizend mensen een petitie aan de Tweede Kamer voor behoud van koopkracht van senioren. 2015 wordt volgens de bond het vijfde jaar op rij dat de koopkracht van senioren achterloopt op werkenden.

Volgens de ondertekenaars worden senioren onevenredig hard getroffen door de stapeling van maatregelen. “Bovendien blijkt achteraf vaak dat het eerder berekende koopkrachtverlies negatiever uitpakt dan voorspeld.”

“Het niet-indexeren en zelfs korten van de pensioenen, zorgt ervoor dat de meeste senioren al in rode cijfers komen”, vervolgt de bond. “Als het aan het kabinet ligt, gaan senioren de komende jaren meer belasting betalen. Dit omdat zij voor deze groep mensen een aantal belastingvoordelen verlaagt of schrapt. Vooral senioren die veel zorg nodig hebben, worden extra hard getroffen”, stelt de ANBO.

Relevante artikelen

Alles van ouderenzorg
    • Ouderenzorg

    DAF Museum biedt digitale rondleidingen aan voor bewoners van zorginstellingen

    Gisteren om 09:59
    • Ouderenzorg

    Ouderenzorg Utrecht slaat handen ineen en werft ongeschoold personeel met zorghart

    Gisteren om 09:42

Aankomende evenementen

08 Feb
Als het spel te ver gaat – gokschade herkennen in de huisartsenpraktijk en de basis-GGZ
  • Limburg
09 Mar
Basis workshop Peristomale huidproblemen
  • Utrecht
29 Mar
Workshop urostoma en kanker
  • Utrecht